LEV-ER Self Levelling

LEV-ER Self Levelling 3K 3 mm kalınlığında, kimyasal maddelerden etkilenmeyen, kolay temizlenebilen, mekanik mukavemeti yüksek bir zemin kaplamasıdır. Değişik renkleri bulunan LEV-ER Self Levelling Screed, ilaç fabrikalarında, hastanelerin steril alanlarında, elektrik santrallerinde ve her türlü sanayi tesis için temizlenmesi kolay, tozumaz zemin gerektiren her yer için idealdir

ÖZEL NİTELİKLER
* SOLVENT İÇERMEZ, HİJYENİKTİR.
* ÇÖZÜCÜ GEREKTİRMEZ.
* KOKUSU HAFİFTİR
* KİMYASAL MADDELERE SON DERECE DAYANIKLIDIR
* KOLAY AŞINMAZ.
* TEMİZLENMESİ KOLAYDIR, ÇATLAMAZ.
* ÇEKİCİ GÜZELLİĞE SAHİPTİR.
* DEĞİŞİK RENKLERDE MEVCUTTUR

TANIM
LEV-ER Self Levelling 3K
; solventsiz epoxy reçinesi, sertleştirici ve kuvars taneleri karışımından oluşmuştur. Her bir kolide, fabrikada tartılmış üç paket bulunur; bunlar yerinde karıştırılıp kullanılmak üzere gereken oranda hazırlanmıştır. Ayrıca önceden paketlenmiş, 2 bileşenli, solventsiz epoxy astar da (LEV-ER EPOXY PRIMER) sağlanmaktadır

TEKNİK ÖZELLİKLER

Renk: İstenen renklerde
Yoğunluk: 1.6 gr/cm³
Betona aderans (yapışma): 40-50 kg/cm²
Kapta kalma süresi: 50 - 60 dakika
Sert Kuruma: 1 gün
Tam kuruma: 7 gün

YÜZEY HAZIRLIĞI
Beton yüzeyindeki tüm çimento şerbeti ve gevşek maddelerin mekanik kazıma veya "Acid Etching" ile temizlenmesi zorunludur. "Acid Etching" yapıldığında yüzeyin yıkanarak temizlenmesi zorunludur. Beton yüzeyindeki bozukluklar LEV-ER Epoxy Repair Mortar kullanılarak tamir edilmelidir. Yüzeyde emilmiş yağ var ise yakılarak temizlenmelidir. Ancak yağın çok derine işlediği alanlar, kırılarak tamir edilmelidir.

KAPLAMA UYGULAMASI
Malzemeler 400d/d lik mekanik mikserle karıştırılmalıdır.
a)Astar (LEV-ER Epoxy Primer):
LEV-ER Epoxy Primer iki bileşenli bir malzemedir. Sertleştiricinin tamamını reçine üzerine katıp üniform bir kıvam alıncaya kadar karıştırılır. İyice karıştırılmış olan malzeme sert fırça veya rulo ile ince bir kat yüzeye uygulanır. Çok gözenekli yüzeyler için iki kat astar gerekebilir.
b)Son Kat (
LEV-ER Self Levelling 3K):
Her paket üç bileşenden oluşur. Önce reçine içine sertleştirici eklenip üniform bir kıvam alıncaya kadar karıştırılır. Dolgu malzemesi daha sonra yavaş yavaş reçine sertleştirici karışımına eklenir. Astar ilk sertleşmesini tamamladığında üzerine dişli mala ile 3mm kalınlığında harç uygulanır.
c) Kaymayı önleyici granül:
Gerekli görüldüğü takdirde kaymayı önlemek için harç üzerine granül kullanılabilir. Bu yüzeyin pürüzlü olmasını sağlamaktadır. Taneciklerin harç içine gömülmemesi ve yüzeye iyice yapışması için kaplamanın uygulanmasından 15-30 dakika sonra bu işlem yapılmalıdır. Kür İlk sertleşme süresini tamamladı??ı anda yaya trafiğine cevap verebilir, ancak ağır yük ve kimyasal etkilere maruz kalabilmesi için 7 gün gereklidir.

SARFİYAT
LEV-ER Epoxy Primer: 300 – 400 gr/m².
LEV-ER Self Levelling 3K: 3,5 – 5 kg/m²
Anti-Skid granüles: 20 kg lık paket yaklaşık olarak 200m² ye yeter.

KULLANIM
SİSTEMİN UYGULANMASI
Uygulama yapılacak betonun en az 225kg/cm² basınç mukavemetinde olması, 28 gün kürlenmesi ve bu süre sonunda en çok % 5 nem içermesi gereklidir. 28 günlük kürlenme süresinin beklenemediği durumlarda Ciba teknik servisine danışınız.

DEPOLAMA
5-25°C de 12 ay süreyle saklanabilir.

AMBALAJ:
TOPLAM 50 KG SET (A KOMPONENT(BOYA): 21 KG + B KOMPONENT: 9 KG SERTLEŞTİRİCİ + C KOMPONENT: 20 KG MİNERAL AGREGA KARIŞIMI)