LEV-ER SOLVENSIZ EPOXY

Solventsiz epoksi reçine esaslı, kimyasal ve fiziksel mukavemeti çok yüksek kaplamalar oluşturan ve kalın katlar halinde uygulanabilen, metal ve beton yüzeylerin kimyasal ve fiziksel dış etkilerden korunması amacıyla geliştirilmiş bir yüzey kaplama sistemidir.

KULLANIM ALANLARI:
Endüstriyel tesislerde, fabrikalarda, rafinerilerde, hijyenik ve solventsiz olması sebebiyle ilaç ve gıda üretimi yapılan alanlarda, asit üretim tesislerinde, kimya fabrikalarında, laboratuvarlarda, otomotiv endüstrisi alanlarda, arıtma tesislerinde, su tanklarında, metal ve beton zemin ve duvarlarda dayanıklı uzun ömürlü bir kaplama olarak kullanılır.

UYGULAMA ŞEKLİ: Rulo, Fırça, havasız püskürtme
KARIŞIM ORANI: 4 Kg. zemin boyası (A)+1 Kg. sertleştirici (B) :5 Kg. Toplam (A+B)
KARIŞIM YOĞUNLUĞU: 1,50-1,60 gr/ml (karışım)
RENK: İstenilen renklerde üretilebilir.
KARIŞIM ÖMRÜ (Potlife): 30 - 40 Dk. (23 C)

KURUMA SÜRESİ:

TOZ KURUMASI

:

1,5-2 Saat

DOKUNMA KURUMASI

:

6 Saat

SERT KURUMA

:

18 - 24 Saat

TAM KURUMA

:

7 Gün

UYGULAMA
BETON YÜZEYLER İÇİN: Beton yüzeyler her türlü yağdan, kirden, tozdan ve yüzey atıklarından arındırılmalı tamamen kuru ve temiz olmalıdır. Yeni dökülmüş beton yüzeyler için 21 gün kuruma süresi beklenmeli beton prizini aldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir.

ÇELİK VE METAL YÜZEYLER İÇİN: Uygulanacak metal yüzeyler, boya ile zemin arasında boyanın yüzeye yapışmasını engelleyecek her türlü yağ, toz, pas ve benzer malzemelerden tümüyle arındırılmalıdır. Eğer yüzeyde eski epoksi boya var ise ve kaldırılamıyorsa eski boyanın yüzeyi bir zımparayla pürüzlendirilmeli ve solventle temizlenmelidir.

KARIŞIMIN HAZIRLANMASI: Öncelikle solventsiz boyanın (A) kutusu açılır ve bir iki dakika karıştırılır daha sonra içine sertleştiricisi (B) katılarak iki dakika daha karışım tam homojen şekil alana kadar iyiye karıştırılır. Karışım oranlarının 4:1 oranında olması çok önemlidir, malzemenin tam oranlarında karışması gereklidir.

KARIŞIMIN UYGULANMASI: Karışım hazırlanan yüzeye tek kat halinde fırçayla uygulanır. Eğer kalınlık isteniyorsa ikinci kat ilk katın yüzey kuruması olur olmaz 24 saati geçmeden yapılmalıdır ki en iyi adhezyon ara katlarda sağlanmış olur. Uygulama her zaman aynı yönde yapılmalıdır. Ön kuruma 4-8 saat/20C de gerçekleşir, Sertleşme ise 18-24 saati bulur. Tam sertleşme ve fiziksel kimyasal dayanıma 7 günde geçer.

Sarfiyat

:

500 gr./m²

Depolama

:

6 AY

Ambalaj Şekli

:

Solventsiz epoksi 4 Kg.+ Sertleştirici 1 Kg.