LEV-ER KAYNAK TOZU

Kullanıma hazır, suyu anında durduran şok priz çimentosudur. Su ile temas ettiğinde iki saniyede prizini alarak suyu keser. KAYNAK TOZU aktif su akıntılarında ve yüzey sularının kurutulmasında kullanılır. Yüksek genleşme özelliğine sahiptir, büzülme yapmaz. Soda veya klor içermez, donatıya ve demire zarar vermez, aderans özelliği mükemmeldir.

Kullanım alanları:

  • Basınçlı gelen suların durdurulmasında,
  • Çimento esaslı yalıtımların sürülmesinden önce su sızıntılarının kesilmesinde,
  • Yüzeyin kurutulmasında ve çatlaklardan gelen akıntıların önlenmesinde,


Kullanım şekli

Yüzey hazırlığı
Uygulamadan önce yüzeyler nemli ve temiz olmalıdır. Serbest parçacıklar varsa bunlar kaldırılmalı, yüzey kir, pas, çamur gibi yabancı atıklardan temizlenmelidir. Aderans azaltacak unsurlar varsa astar olarak LEV-ER yapıştırıcı kullanılmalıdır. Uygulama yapılacak boşluklar yada delikler V şeklinde 2 cm derinlikte açılmalıdır.

Uygulama şekli:
Toz halde uygulama yapılır. Uygulama sırasında mutlaka lastik eldiven takılmalıdır. Hazırlanan yüzeye tampon için avuç içine bir miktar toz alınır ve aktif su sızıntısı olan bölgeye tek hamlede kuvvetlice malzeme elle bastırılır. Bu işleme toz sertleşene ve su kesilene kadar devam edilir. Su durdurulduktan sonra LEV-ER KAYNAK TOZU üzerinde kalan serbest haldeki malzemeler kuru bir fırçayla temizlenir. Daha sonra üzerine LEV-ER YALITIM TOZU üç kat uygulanarak kalıcı bir yalıtım oluşturulur.

Şayet LEVER KAYNAK TOZU yüzeye sıvama şeklinde harç gibi uygulanacak ise 1/5 oranında temiz suyla karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Hazırlanan bu karışım ufalanmadan yoğrulabilir kıvamda yapılır. Bu harç reaksiyon ile ısınmaya başlar ve ısınan harç tıkaç haline getirilerek suyun çıktığı deliğe tek hamlede bastırılır. Tam olarak sertleşmesi beklenir ve el bir süre orada bekletilir. Tekrardan kuru uygulamada olduğu gibi sıvama uygulamada da üzerine kalıcı yalıtımdan LEV-ER YALITIM TOZU üç kat sürülerek yalıtım tamamlanır.

Sarfiyat: 1 lt boşluk için 2 kg toz
Ambalaj: 20 Kg. PET kova
Depolama: Kuru ve serin yerde 12 Ay