LEV-ER ELASTİK DIŞ CEPHE BOYASI

Sürülerek uygulandığı yüzeyde kuruyarak eksiz, elastik ve su geçirimsiz bir tabaka oluşturan boyadır. Dekoratif bir kaplama oluşturur. Su bazlı polimer esaslıdır, solvent içermez. %300 elastikiyet özelliğine sahiptir. Kuru veya az nemli yüzeylere uygulanabilir. UV ve dış hava koşullarına çok dayanımlıdır. Su geçirimsiz ama su buharı geçirgen bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde binaların nefes almasını sağlar ve bina içerisinde nem, rutubete engel olur. Özel formülü sayesinde kir tutmaz ilk günkü özelliğini uzun yıllar korur. Yapıda oluşan karbondioksit gazını engeller ve bu sayede karbonizasyon oluşumunu yavaşlatarak beton içindeki donatıları korur. Dış ortamlardan gelen yağmur, kir, trafik vb. sebeplerden doğan etkilere karşı binaları korur. Yüksek elastikiyete sahip olduğundan bina yüzeyindeki oluşabilecek bütün çatlaklardan etkilenmez, yanmaz. Beyaz renktedir ve istenildiğinde renklendirilebilir.

KULLANIM ŞEKLİ
Yüzey hazırlığı:
Uygulamadan önce yüzeyler temiz olmalı, yağ, kir, çamur gibi maddelerden arındırılmalı, kalkan partiküller temizlenmelidir. Yüzey kuru ya da hafif nemli olabilir. Negatif taraftan tuz kusmas?? olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeylerde çatlak, delik vs. varsa bunlar elastik harçla tamir edilmelidir. Dıs cephe boyası kullanıma hazırdır. Kullanmadan önce ambalajının açılıp homojen bir şekilde karıştırılmasını tavsiye ediyoruz.

Kullanım alanları:

  • Her türlü sıva ve boyalı dış yüzeylere,
  • Kaleterasit vb. eski kaplamaların üzerine,
  • Dış cephelere, metal, cam, tahta vb. yüzeylere,
  • Mantolama yapılan binalarda,
  • Brüt beton ya da prefabrik yapıların boyanmasında,

Uygulama sekli:
Fırça, rulo, ya da uygun bir püskürtücüyle yapılabilir. Uygulama yapılmadan önce yüzeye 1:1 oranında su ile inceltilerek astar uygulanır. Daha sonra astar 4 saat kurumaya bırakılır. Astardan sonra hazırlanan yüzeye iki kat halinde 4 saat arayla uygulama yapılır ve boya işlemi bitirilir.

Sarfiyat

:

1 kg/m²

Ambalaj

:

20 Kg. teneke kova

Depolama

:

Serin ve kuru yerde 6 ay